Breaking News :

nothing found
28-09-2023

118 raste të reja dhe mbi 20 vik’tima në 24 orët e fundit nga Covid’19

Advertisement

Në 24 orët e fundit janë bërë 1245 testime ndërsa janë regjistruar 118 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.
Ndërkohë janë regjistruar 22 viktima nga COVID-19, një shifër kjo tejet e madhe duke pas parasysh numrin e ulët të infektimeve.

Janë regjistruar 396 pacientë të shëruar ndërsa deri tani janë shëruar gjithsej 199460 pacientë. Rastet e vdekjeve kanë arritur në shifrën prej 7569 pacientë ndërsa rastet aktive për momentin shënojnë shifrën prej 8096 të infektuar. /Zhurnal

Advertisement

Read Previous

FOTO/ Donaldi Dhe Beatrix Përfundojnë Në Dush Bashkë

Read Next

Po mbahet takimi i dytë Zaev-Gashi, për të biseduar rreth hyrjes së Alternativës në qeveri