СВР Битола со соопштение за пожарот во битолската фабрика за леб

Advertisement

На 23.01.2022 во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека има пожар во фабрика за леб лоцирана во индустрискиот дел на Битола.

Веднаш се упатени екипи на територијалната противпожарна единица Битола и полициски службеници и се преземаат мерки за гасење на пожарот.

До сега нема пријава за повредени лица.

Полициските службеници во координација со територијалната противпожарна единица Битола интензивно преземаат мерки за гасење на пожарот.

Извор: МВР

Advertisement

Read Previous

Битола / Во двор на куќа фрлена бомба

Read Next

Кинеска студија открива – „Дали алкохолот може да го намали ризикот од Ковид-19“

%d bloggers like this: