Голем пожар во индустрискиот дел на Битола (ВИДЕО)

Advertisement

Голем пожар попладнево избувна во фабрика која се наоѓа во индустрискиот дел на Битола.

Според првични информации од терен, гори „Жито Битола“, јавува репортерот на ТВ21.

Засега нема информации за причините за пожарот. Сѐ уште не е доволно јасно ниту што точно гори во фабриката. Фабриката е во приватна сопственост и работи како млин и произведува бели пецива.

Advertisement

Read Previous

Televizor, playstation dhe palestër, pamjet nga burgu ku qëndron autori i mas’akrës në Norvegji

Read Next

Битола / Во двор на куќа фрлена бомба

%d bloggers like this: