Breaking News :

nothing found
08-08-2022

ВИДЕО: Украинец снимаше руски тенк на гратските улици, секунда подоцна тој пукаше во него

Advertisement

Светските агенции пренесуваат видео снимка наводно направена во украинскиот град Бороѓанка каде, како што пишуваат, се прикажани сите ужаси на војната.

На објавеното видео, може да се забележи дека камерманот, за кои се тврди дека е цивил, снима руски тенк кои поминува на улицата, но само неколку секунди подоцна истиот тенк пука кон местото од каде се снимало видеото.

Advertisement

Read Previous

Dështon atentati i çeçenve ndaj Zelenskit

Read Next

Ukrainasit ndalojnë ushtrinë pushtuese në mes të rrugës, ushtari rus gjuan në ajër, por ata nuk zmbrapsen