Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Битола / Во двор на куќа фрлена бомба

Advertisement

„Вчера во 22:10 часот во СВР Битола, М. Д. (34) од Прилеп пријавил дека во дворот на куќата била фрлена експлозивна направа при што е причинета материјална штета.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Advertisement

Read Previous

Голем пожар во индустрискиот дел на Битола (ВИДЕО)

Read Next

СВР Битола со соопштение за пожарот во битолската фабрика за леб