Австриец се заканил дека ќе уб*ива невакцинирани луѓе

Advertisement

47-годишен жител на австрискиот град Велс преку социјалните мрежи се заканувал дека ќе ги уб ие сите невакцинирани луѓе.

Според полициското соопштение, тој за да ја подвлече својата закана се сликал со пиштол, а таа фотографија ја поставил во прилог на објавата.

На распитот рекол дека жали за заканата на социјалните мрежи.

Објаснил дека е лут што мора да се вакцинира, а и покрај тоа да се придржува до сите мерки, додека општеството не може да се врати во нормала поради невакцинираните.

Против него е поднесена кривична пријава до Обвинителството на Велс и му е изречена забрана за поседување оружје.

Advertisement

Read Previous

ФОТО | Љубовната приказна на Александар и Анче Џамбазови: Раскошни љубов и талент кои се паметат

Read Next

“Vde*kja e Rexhail Qerimit”, reagon BESA. Ja çfarë thonë

%d bloggers like this: